10%

انرژی های نو ( جزر و مد )


پدیدآور (ها) : ناشر : شابک : 9786227709377

قطع : وزيري (شوميز) -

تعداد صفحات :128

تاریخ بروزرسانی: 06/06/1401

قيمت :700000 ريال

قيمت كتاب سيتي :630000 ريال
موجود در انبار فروشگاه

فرم درخواست کتاب : جهت خرید کتاب ابتدا بایستی فرم زیر را تکمیل نموده تا سبد خرید شما فعال شود


توجه: برای شروع خرید شماره موبایل خود را وارد نمایید


توضیحات درباره کتاب


پیشگفتار


امروزه استحصال انرژی از امواج دریا به عنوان یک منبع انرژی تجدید پذیر، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر گسترش روزافزون نیاز به انرژی برای توسعه فعالیت‌های صنعتی، آلودگی هوای ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی، گرم شدن هوا، اثرات گلخانه‌ای، باران‌های اسیدی، پخش گازهای آلاینده و تبعات آن خود به چالشی تازه برای بشر تبدیل شده است. این عوامل لزوم دستیابی به یک منبع پاک و تجدید پذیر را یادآور می‌شوند. انرژی جزر و مدی نوعی از انرژی است که از تبدیل نیروی جزر و مد دریا به الکتریسیته یا سایر انواع کاربردی انرژی به دست می‌آید. اگر چه این انرژی هنوز به طور گسترده استفاده نمی‌شود ولی پتانسیل لازم برای تولید برق پایدار در آینده را دارد. جزر و مدها قابل پیش‌بینی تر از انرژی خورشید و انرژی بادی هستند و آلودگی کمتری نسبت به سوخت‌های فسیلی دارند. ایران به دلیل داشتن جریانات ضعیف دریایی، دارای توان پتانسیل کمی در استحصال این انرژی جهت تولید برق می‌باشد ولی شرایط طول و عرض خلیج‌فارس و وجود چندین خور کوچک و بزرگ و انشعابات آن‌ها در شمال این خلیج، باعث تشدید پدیده جزر و مد در این مناطق گشته است و قابلیت استحصال آن را ممکن و توجیه‌پذیر می‌نماید. در این مطالعه با در نظر گرفتن یک سیستم تک حوضچه‌ای و قرار دادن یک نمونه توربین تجاری هد پایین در مسیر جریان آب به امکان‌سنجی تولید برق از موج جزر و مدی در بندر امام خمینی(ره) پرداخته شده است. این مدل در نرم‌افزار Flow-3D به‌صورت عددی مورد بررسی قرار گرفت. مطابق با هندسه و ابعاد حوضچه و دریچه خروجی و با حل گذرای معادلات ناویر استوکس به‌صورت سه‌بعدی و تعیین سرعت جریان آب در طول دوره زمانی و در مقاطع مختلف، انرژی قابل دسترس برای توربین تخمین زده شد. نتایج نشان داد که یک موج جزر و مدی با دامنه متوسط 4 متر در بندر امام خمینی(ره) قادر به تولید متوسط 1346 کیلووات ساعت توان در یک سیکل جزر و مدی خواهد بود. مقایسه توان تولیدی در بندر امام خمینی و بندر شهید رجایی نشان داد که بندر امام خمینی به دلیل دارا بودن دامنه بالاتر جزر و مدی قادر به تولید توان بیشتری است.


این کتاب در سال 1400 و توسط انتشارات امین نگار به چاپ رسیده و در سایت کتاب سیتی عرضه می شود.


راهنمای درخواست کتابتوجه داشته باشید بعد از تکمیل نمودن فرم درخواست کتاب, درخواست شما برای ما ارسال می شود و کمتر سه ساعت کاری با شما تماس گرفته خواهد شد.
سفارشات پستی فقط از طریق پیامک اعلام موجودی می شود. در صورتی که نیاز باشد از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد شد.
برای اطلاع از وضعیت درخواست خود می توانید از پنل مشتری در منوی اصلی سایت اقدام کنید.
انواع موجودی:
1 - موجود در انبار فروشگاه : بدین معنا که این کتاب در انبار فروشگاه موجود است و در صورت درخواست و پرداخت هزینه آن حتما ارسال خواهد شد.
2 - قابل تهیه از بازار کتاب : بدین معنا که امکان تهیه کتاب از بازار وجود دارد.
3-موجود در مراکز پخش کتاب : بدین معنی که این کتاب در انبار مراکز پخش کتاب موجود می باشد
4- اعلام موجودی قبل از پرداخت : بدین معنی که این کتاب نیازمند پیگیری توسط کارشناسان کتاب سیتی جهت تهیه آن می باشد.

معرفی کتاب به دوستان


لطفا جهت ارسال ، فرم زیر را پر کرده و روی کلید ارسال کلیک کنید.