قرارداد انتقال تكنولوژي "ماهيت، شرايط تشكيل و آثار" با انضمام قرارداد نمونه

پدیدآور (ها) : ناشر : شابک : 9789642626816

قطع : وزيري (شوميز) -

تعداد صفحات :360

تاریخ بروزرسانی: 1397

قيمت :290000 ريال

قيمت كتاب سيتي :290000 ريال
قابل تهیه از بازار کتاب

قابل تهیه از بازار کتاب
توجه: برای شروع خرید شماره موبایل خود را وارد نماییددر فصل نخست اين كتاب، به تعريف واژه‎هايي كه در حوزه انتقال فناوري، كاربرد فراوان دارند مانند دانش چگونگي، دانش فني، اختراع، اسرار تجاري، تكنولوژي و فنآوري پرداخته شده است. رابطه فناوري با دانش چگونگي، رابطه فناوري با اختراع ثبت شده، رابطه فنآوري با اسرار تجاري و رابطه فناوري با حقوق مالكيت فكري، هم در اين فصل تشريح شده و افزون بر آن، مفهوم و ماهيت حقوقي انتقال نيز تبيين گرديده و چهار نوع قرارداد داراي قابليت انتقال فنآوري (ليسانس، فرانشيز، جوينت ونچر و كليد در دست) هم مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته‎اند. در فصل دوم كتاب، ماهيت حقوقي، شرايط تشكيل، اوصاف و ويژگي‎هاي قرارداد انتقال تكنولوژي با تبيين مباحثي مانند جايگاه اصل آزادي اراده در اين قرارداد، محدوديت‎هاي ناشي از قرارداد، ماهيت حقوقي موضوع قرارداد و ديگر ويژگي‎هاي آن، مطرح گرديده‎اند. در فصل سوم، آثار قرارداد انتقال فنآوري در قالب آثار مستقيم و اصلي و آثار غيرمستقيم و فرعي، تبيين گرديده و دسته‎بندي ويژه‎اي از تعهدات طرفين در قرارداد مزبور ارايه شده و مباحث مفصل و ويژه‎اي در باره تضمين عقدي يا وارانتي و نقش آن در قرارداد انتقال فنآوري هم مطرح و محتواي پراهميت‎ترين شروط و تعهدات اختصاصي اين قرارداد به اعتبار متعهد نيز در اين فصل، تبيين و به تفصيل، تشريح شده است. ضمناً نمونه قرارداد انتقال فنآوري به زبان فارسي، مبتني بر مطالب كتاب، پيوست اين كتاب مي‎باشد.


-------
برای تبیین ماهیت حقوقی، شرایط تشکیل و آثار قرارداد انتقال تکنولوژی، با لحاظ موضوع این قرارداد، مفاهیم و مباحث گوناگونی باید مورد کاوش و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. از این رو، در این کتاب، نخست به تعريف واژه‎هايي كه در انتقال فناوري، كاربرد فراوان و نقش کلیدی دارد مانند دانش چگونگي، دانش فني، اختراع، رازهای بازرگانی، تكنولوژي و فنآوري پرداخته شده است. پیوند فناوری با دانش چگونگی، پیوند فناوری با اختراع ثبت شده، پیوند فناوری با رازهای بازرگانی و پیوند فناوری با حقوق مالکیت فکری و افزون بر آن، مفهوم و ماهیت حقوقی انتقال هم به تفصیل، تبیین گردیده است. در این راستا، چهار نوع قرارداد داراي قابليت انتقال فنآوري (ليسانس، فرانشيز، جوينت ونچر و كليد در دست) نیز مورد تجزيه و تحليل حقوقی قرار گرفته و همچنین اختصاصاً ماهیت حقوقی، شرایط تشکیل، اوصاف و ویژگی‎های قرارداد انتقال تکنولوژی با تبیین مباحثی مانند جایگاه اصل آزادی اراده، محدودیت‎های ناشی از قرارداد، ماهیت حقوقی موضوع قرارداد و دیگر ویژگی‎های آن، نیز مطرح گردیده ‎است. به آثار قرارداد انتقال فناوری در قالب آثار مستقیم و آثار غیرمستقیم نیز پرداخته شده و دسته‎بندی خاصی از تعهدات طرفین در قرارداد مزبور ارایه و پژوهش ویژه‎ای هم در باره تضمین عقدی یا وارانتی و نقش آن در این قرارداد، انجام و نهایتاً محتوای پراهمیت‎ترین شروط و تعهدات مختص قرارداد مزبور نیز تشریح شده است.

 


براي مشاهده كتابهاي محمد،احسني‌فروز كليك كنيد.توجه داشته باشید بعد از تکمیل نمودن فرم درخواست کتاب, درخواست شما برای ما ارسال می شود و کمتر سه ساعت کاری با شما تماس گرفته خواهد شد.
سفارشات پستی فقط از طریق پیامک اعلام موجودی می شود. در صورتی که نیاز باشد از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد شد.
برای اطلاع از وضعیت درخواست خود می توانید از پنل مشتری در منوی اصلی سایت اقدام کنید.
انواع موجودی:
1 - قابل تهیه از بازار کتاب : بدین معنا که امکان تهیه کتاب از بازار وجود دارد.
2-موجود در مراکز پخش کتاب : بدین معنی که این کتاب در انبار مراکز پخش کتاب موجود می باشد
3- اعلام موجودی قبل از پرداخت : بدین معنی که این کتاب نیازمند پیگیری توسط کارشناسان کتاب سیتی جهت تهیه آن می باشد.

لطفا جهت ارسال ، فرم زیر را پر کرده و روی کلید ارسال کلیک کنید.